Kategorie
Bez kategorii

Giętarka dekarska. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru

O tym, że giętarka dekarska to jeden z tych elementów, który bardzo przydaje się dekarzowi chyba nie trzeba przypominać. Jednak zakup własnej zaginarki to wydatek rzędu 7000 – 12000 zł. W związku z tym warto odpowiednio się zastanowić, zanim postawimy na właściwy model.

Decydując się na zakup giętarki przede wszystkim powinniśmy się zastanowić do jakich prac chcemy ją wykorzystać i jak często będziemy po nią sięgać. To wszystko będzie determinowało to, czy w zupełności wystarczy nam model mobilny, jak np. Schechtl TBX100 czy raczej powinniśmy wziąć pod uwagę coś większego kalibru jak Zaginarka SCHECHTL LBX 310.

Poza tym warto zastanowić się na jaki wydatek możemy sobie pozwolić oraz jakie warunki finansowania będą nam najbardziej odpowiadały. Prowadząc własną działalność warto postawić na leasing – który bardzo łatwo można wliczyć w koszty prowadzenia działalności oraz odliczyć od podatku.

Jeśli już ustalimy jakim budżetem dysponujemy pora zastanowić się nad dodatkowymi akcesoriami. Tu również sklepy wychodzą nam z pomocą oferując szeroką gamę wyposażenia. I tak oto swoją giętarkę dekarską możemy dodatkowo wyposażyć w koła jezdne, stół tylny czy nożyce krążkowe.

Dodatkowo jeśli zależy nam na czasie warto również dopytać o dostępność wybranego modelu w konkretnym sklepie. Ponieważ jest to narzędzie o dosyć dużej wartości może okazać się, że na realizacje zamówienia będziemy musieli poczekać nawet miesiąc.